SKRIVSTÄLL samt ett par LJUSSTAKAR, nysilver, stileklekticism, bla GAB, omkring 1900.

Antikiserade skaft på rund fot med fyra tassar. Organisk dekor. Bläckställ med lock på bricka med lyra. B ca 14. L ca 25. H ca 12,5-25,5.

Slitage. Bristningar. Repor. Anlöpningar. Monogramgravyr.

Utropspris
2 000 SEK