STEREOSKOP med 35 BILDER, H.C. White Co. 1900-talets första decennium.

Stereoskopet med graverad dekor samt märkt med symbol för Världsutställningen i Paris år 1900.
Svartvita bilder från olika länder.

Sedvanligt slitage. Ej genomgångna.

Utropspris
200 EUR