BOKHYLLA, empirestil, 1800-talets slut.

Mahognyfanér. Rak form. 5 hyllplan flankerad av två kolonner som skurna avslutande lejontassar. L 124, B 38, H 76.

Ställvis, slitage, repor, rispor.

Utropspris
4 000 SEK