GLASSERVIS, 71 delar, "Diamant", Kosta, 1900-talets andra hälft.

Slipad rutdekor. 11 vinglas, 13 groggglas, 12 selterglas, 11 starkvinsglas, 12 likörglas och 12 snapsglas. Delvis etikettmärkta.

Slitage. Obetydliga kantnagg.

Utropspris
2 500 SEK