PARTI BOKBAND, 8 delar, bla "Fänriks Ståls sägner", sent 1800-tal till tidigt 1900-tal.

Rikt dekorerade band av olika typ. Bla helfranska.

Slitage, några band med smärre skador. Ej genomgångna.

Proveniens

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Utropspris
1 500 SEK