TAKLAMPA, design, Emil Stejnar, "Snowball / Sputnik Pusteblume", Wien 1960-70 -tal.

Mässingstomme med glasdekoration.
H 45, diam. 40.

Skador, delar saknas, ej funktionstestad.

Utropspris
550 EUR