SKEDAR, sk Årsskedar, 9st, förgyllt sterling silver, Rigmor Andersen & Annelise Bjorner, Georg Jensen, Danmark, 1972-80.

Förgyllt silver, emaljdekor i form av blomma, l 15. Samtliga utom en i originalask. Tot vikt ca 395g.

Slitage. Förgyllning ställvis bortnött.

Utropspris
1 800 SEK