Karott med lock, 6 små djupa desserttallrikar, 2 askfat, ett par ljusstakar, 2 uppläggningsfat, kaffekanna, mjölkkanna, sockerskål med lock, 6 äggkoppar, 12 förrättstallrikar, 12 mattallrikar, 7 sopptallrikar, 11 assietter, 12 kaffekoppar med fat.
3 mindre sopptallrikar medföljer.
Bruksslitage. Nagg. Ej helt genomgången.