Lockurna, skål, skål med lock samt 2 vaser med famille rose palett. En cylinderformad vas i underglasyrblått med dekor i form av tecken, en vas japan underglasyrblått med vågig kant. H 5,5-23.
Slitage. Ställvis bortnött måleri. Nagg. Sprickor. Repor. Lock till urna trol senare.