BORD, "Plano Table", Giancarlo Piretti för Anonima Castelli, Italien, 1971.

Fyrdelad, vitlackerad polyester, benstomme i aluminium. Ihopfällbart, fjädermekanik. Uppfällt diam 95 h 72.

Slitage. Sprickor. Repor. Anlöpning.

Utropspris
5 000 SEK