KANNA, silver, Peter & Ann Bateman, London, England 1796-97. Vikt ca 356 g.

Balusterformad med svängt skaft samt rund fotring. H 13.

Slitage, repor, bristningar, hål, efterdekorerad.

Utropspris
2 500 SEK