Madeleine Pyk – en samling F769

SERVISDELAR, 23 st, porslin, Royal Copenhagen samt 2 st, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft.

Ljusstake, lövfat, fat på fot, sockerskål, 2 fat med genombrutet bräm, 11 kaffekoppar med fat, saltkar samt 2 pepparkar, 3 små skålar, kryddställ, skål.

Kaffekoppar med fat med nagg, pepparkaren saknar tillslutningskork, skål med skador, kryddställ II:a sortering med lagningar, tre kaffekoppsfat medföljer.

Utropspris
2 000 SEK