Georges van der Straeten

(Belgien, 1856-1941)
Georges van der Straeten
(Belgien, 1856-1941)

GEORGES VAN DER STRAETEN, skulptur, brons, signerad samt märkt Société de Bronzes de Paris. 1900-talets andra hälft.

Patinerad brons, gjutarstämpel; Société de Bronzes de Paris. Kvinnobyst. Höjd 58.

Smärre slitage.

Utropspris
10 000 SEK