KARMSTOL, Louis XVI, Frankrike 1700-talets slut, förstärkningsskena stämplad I Cheneaux.

Vitlackerad. Oval medaljongrygg med krönande rosett. Rundad stoppad sits, kanellerade ben med rosettanfanger.

Slitage, färgbortfall. Renoverad.

Utropspris
8 000 SEK