SERVISDELAR, 38 delar, flintgods, "Blå eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand, 1951-71.

12 assietter, 12 djupa tallrikar, kanna, tekanna, skålfat, sockerskål, gräddkanna samt marmeladburk, 8 tekoppar med fat. 2 tefat medföljer.

Bruksslitage. En del nagg och smärre tillverkningsdefekter. Tekoppar med krackelyrer.

Utropspris
4 000 SEK