FRUKTBESTICK, 38 delar, silver, empirestil, Robert Linzeler Argenson, Paris, tidigt 1900-tal.

Förgyllda med skaft av pärlemor. 18 gafflar, 18 knivar, två stora ost/fruktknivar. Schatull medföljer.

Slitage, anlöpningar, enstaka skaft med spricka. Ost/fruktknivarna med rostfria blad.

Utropspris
3 000 SEK