Vitemaljerade urtavlor (en med svart) med svarta siffror och sekundvisare. Märkta bl a Elgin, med motiv av lok. Eisenbahn Rosskopf, Elgin Ntl Watch co, General Watch Co, Herwin samt BB 3855. Diam 5 - 5,9 cm.
Bruksslitage. Ej funktionstestade. Några urtavlor med skador.