TAKAMPEL, 1800-tal. Höjd 85.

TAKAMPEL, 1800-tal. Höjd 85.

För ett ljus. Kupa i gröntonat glas. Förgylld mässing. BEhängd med olikformade prismor. Dekor av maskaroner.

Bruksslitage. Något sned. Kompletterad.

Utropspris
10 000 SEK