LJUSKRONOR, ett par, gustaviansk stil, 1900-talets mitt. Höjd 65 cm.

Stomme i mässing. Behängd med prismor. Plymkrans. Korgbotten. Avslutas med mässingsknopp.

Slitage. Ej funktionstestad. Lösa prismor medföljer. Löst hängande prismor.

Utropspris
3 000 SEK