BESTICK, 73 delar, silver, Strömsholm, bla CG Hallberg och GAB, Stockholm, 1950-60-tal. Vikt, exklusive knivar ca1588g.

11 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 7 bordsskedar, 20 smörgåsgafflar, 11 smörgåsknivar, 12 kaffeskedar. Knivar med blad i rostfritt stål.

Slitage.

Utropspris
10 000 SEK