TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft. Höjd 71.

Kromad metallstomme. Åtta svängda ljusarmar med runda vita glaskupor med silverfärgad streckdekor.

Slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK