POKALER, 2 st, silver, jugend, C.G. Halllberg, Stockholm 1917 resp 1918. Total vikt ca 478 gram.

Pokal på fot, invändig förgylld. Dekor av bl a vågdekor samt fiskar. Höjd ca 16 cm. Pokal med hamrad dekor vågig banddekor samt blå emaljdekor. Höjd ca 16,5 cm.

Slitage. Emalj med slitage. Gravyr.

Utropspris
4 000 SEK