Madeleine Pyk – en samling F769

SKRIVBORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Mahogny samt mässing. Läderklädd skiva i grönt, förgylld dekor i form av växtslingor. Låda/lådor i sarg. Avsmalande ben. Längd 114, bredd 70, höjd ca 75.

Slitage. Anlupet. Endast en låda går att öppna. Skiva med reva. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
2 500 SEK