BESTICK, 75 delar, silver, GAB, Stockholm 1950-tal. Vikt ca 3000 g.

Gammalsvensk modell. 12 matgafflar (20.5), 12 matgafflar (23 och 25), 12 bordsgafflar (18), 12 bordsknivar (21 och 22), 12 bordsskedar (18), 11 smörgåsgafflar (15) samt 4 smörknivar (17).

Obetydligt bruksslitage.

Utropspris
16 000 SEK