BÄGARE, silver, Johan Fredrik Hollman, Skänninge, 1796. Vikt 50 g.

Svagt konande form på låg fotklack. Höjd 9 cm.

Bruksslitage, bucklor, anlupen. Mindre, obetydliga bristningar.

Utropspris
3 000 SEK