BARVAGN, enligt uppgift snickare Säfholm samt glas av Simon Gate, 1930-tal.

Svartmålad, invändigt rödmålad, förkromade metallunderlägg, två skåp en med inredning för glas och en med inredning för flaskor samt glas. 4 gröntonade glaskaraffer med propp märkta B563, 10 rökfärgade glas, Simon Gate, höjd ca10cm, 4+3 glas med svartfot, korkskurv och kapsylöppnare medföljer. Längd 69 bredd 40 höjd 65 cm. Nyckel finns.

Slitage. Ett ben med spricka, skada. Karaffer med invändig beläggning och nagg. Glas med nagg. Verktyg med skador.

Utropspris
3 000 SEK