MATTA, Rölakan, Maj Svanström, Klockargårdens Hemslöjd, Tällberg. Ca 200 x 140 cm.

Vitgrå melerad botten med polykromt geometrsikt mönster i blå, gul, brun färgställning. signerad MS KH.

Slitage. Mindre fläckar. Skadade fransar, flertalet saknas. Smutsad.

Utropspris
3 000 SEK