PARTI BESTICK, 12 st, silver, ryska och estniska stämplar, 1800-talets slut och 1900-talets början. Tot. vikt ca 269 g.

Förgyllningar samt graverad dekor.
4 gafflar, längd 10-17,5 cm. En gaffel med udd i stål.
5 skedar, längd 10,5 - 16,5 cm
Sardingaffel och ostkniv med delar i förgyllt stål, skaften i silver.
Kakspade, längd 26 cm.

Ytsmuts, anlöpningar, repor, slitage. Två med monogramgravyr.

Utropspris
260 EUR