SILVERFÖREMÅL, 12 st, 813H, finska stämplar samt finska importstämplar. 1930-1977. Vikt 831 g.

Gräddsnäcka samt sockerskål, med invändig förgyllning. Skålens diameter 13 cm
Serveringskedar, 3 st, 16-24 cm
Långskaftade skedar med förgyllda blad, 4 st, emaljdekor med Finlands Lejon, Hopeatakomo Helsinki, längd 15 cm
Urnformade vaser, ett par, med graverad och driven dekor, höjd 15 cm
Saltkar på tre kulfötter, höjd 3,5 cm

Smärre bruksslitage. Vaser med intryckningsskador. Saltkarets glasinfattning saknas. Graveringar.

Utropspris
600 EUR