SALTKAR, ett par, silver, empire, Finland/Sverige 1810-30. Ostämplade. Vikt 147 g.

Graverad dekor, tripodformad fotplatta, lövformade fötter med lejontassar. Invändigt förgyllda. Höjd 7,5 cm, diameter 7 cm.

Sedvanligt slitage.

Utropspris
300 EUR