TALLRIKAR/FAT, 6 st, porslin, Japan, 18/1900-tal.

Konturerad form med floral dekor i japanska imari färger. Diamater 22-30cm.

Slitage. Repor. Tillverkningsdefekter. Fotringsnagg.

Utropspris
1 500 SEK