HYLLSYSTEM, Gustav Bahus, Norge, 1960-tal.

Teak. Handtag och stag i mässing.
Fyra skåp, nio hyllplan. Varje modul mäter längd 80 cm.
Fyra lister, höjd 198 cm. Tre lister, höjd 48 cm.
En påse med fästen tillkommer.

Bruksslitage, repor. Fästen ej genomgångna eller räknade.

Utropspris
2 000 SEK