LJUSSTAKAR, 4 st, silver, Tore Eldh, Ceson Guldvaru AB Göteborg 1960-tal.

I par är tillverkade 1968 respektive 1969. Nedåt avsmalnande skaft, på kvadratisk fot med lätt rundade kanter, fast ljusmanchett. Höjd ca 18 cm.

Fylld fot. Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK