MATSERVIS, porslin, Eschenbach, Bavaria, Tyskland, 1960-tal.

Dekor av rosor i grönt och grått. Omfattande 12 mattallrikar (D 23,5 cm ), 12 djupa tallrikar, 12 större assietter, 12 mindre assietter, 2 karotter, 5 uppläggningsfat, bringare, såsskål.

Obetydliga repor. 3 fat med mindre nagg.

Utropspris
2 000 SEK