SAMLING KINESISKT PORSLIN, 5 delar, 1700-/1800-tal.

Underglasyr blå dekor med landskap och bladverk. Tallrik, 2 fat, kopp samt cremekopp med lock. Tallrikens diameter 16,5 cm.

Tallriken med nagg. Cremekopp saknar hänkel.

Utropspris
1 500 SEK