ARMBANDSUR, Tissot, 18k guld, 1900-talets sista kvartal.

Quartzur, vit urtavla med förgyllt stavindex märkt "TISSOT 1853 SWISS MADE", datumvisare. Diameter 3,5 cm. Svart läderarmband märkt "TISSOT 1853", total längd urverk samt läderarmband, 23 cm.

Bruksslitage, gravyr, ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK