KOPP med FAT och SKED, silver, okänd mästare, 1880-1890, Ryssland. Vikt ca 182g.

Troligen senare dubbelstämplad med ett stegrande lejon samt med nr 14.

Dekor i forma av blommor. Kopp, höjd 7,5, diam 7. Fat diam 13.

Mindre ytslitage. Troligen efterdekorerad.

Utropspris
2 000 SEK