PARTI SILVER, 18 delar, bland annat Gustaf Folcker Stockholm 1845. Total vikt ca 636 g.

Mindre sked med snäckformad dekor, Gustaf Folcker Stockholm 1845, Längd 15 cm. Sked och gaffel "Svensk spets" Längd ca 18-18,5 cm. Serveringssked Längd 18,5 cm. Kaffeskedar 12 st, "Göta"-liknande. Sockertång föreställande klor, delvis genombruten deokr Längd 9 cm. Runt fat i sterling Atelier Borgila Stockholm 1951, diameter 22 cm.

Slitage. Repor. Fat med gåvogravyr, buckla vid brämens kant.

Utropspris
2 500 SEK