BORD, Sverige, 1800-talets första hälft.

Vitmålat. Låda i sarg. Längd 86, djup 53, höjd 76 cm.

Bruksslitage, senare bemålning och senare beslag. Färgbortfall.

Utropspris
2 000 SEK