SIDEBOARD, "Arild", Nils Jonsson för Troeds i Bjärnum. 1900-talets mitt.

Jakaranda. Rak form. Skjutbara dörrar på vardera sida, centralt placerade lådor. Längd ca 190, djup ca 42,5, höjd ca 77,5.

Slitage. Fläckar.

Utropspris
6 000 SEK