PARTI SMYCKEN, silver, bla Ryssland, 1900-2000-tal. Totalvikt ca173g.

Börs, ringarbete längd ca10cm. Collier, fantasilänk, längd 41,5cm. 3 delar niello, Ryssland. 4 ringar, storlek 18/56-19/59. Flaskbricka "Port", placeringskortshållare CG Hallberg. 6 broscher. 2 hängen. Längd (broscher, hängen, niellosmycken) 2-8 cm. Enstaka delar med stenar.

Slitage. Skador. Delar med omändringar.

Utropspris
1 500 SEK