Smycken
381183

HÄNGE, 18k guld med fasettslipad bergkristall, Bernhard Hertz AB, Stockholm, 1944 samt kedja 18k guld. Total vikt 16 g.

Hänge med fasettslipad bergkristall samt två små odlade pärlor, höjd 5 cm. Kedja i 18k guld med otydliga svenska stämplar, längd 62 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
3 000 SEK