BESTICKSERVISDELAR, 62 st, silver, "Olga", flertal mästare, bla G. Dahlgren, Malmö. resp G. Möllenborg, Stockholm. 1800-tal. Tot ca 3500 gram.

6 matgafflar, 10 matknivar, 6 matskedar, 12 dessertskedar, 6 bordsgafflar, 6 bordsknivar, 4 smörgåsgafflar, 6 fruktknivar med silverblad, 6 teskedar, ostkniv, stor matkniv. Längd 15-27,5cm.

Slitage, knivarna med rostfria blad, flertalet delar med graverade initialer.

Utropspris
12 000 SEK