BESTICK, 34 delar, silver, " Perle", Georg Jensen, Danmark, 1920-tal. Total vikt ca 1619 g.

Modell Perle. 4 matgafflar (19), 4 matknivar med stålblad (24), 5 bordsgafflar (18), 5 bordsknivar med stålblad (19,5), 3 matskedar (20), 5 bordsskedar (18), 5 smörgåsgafflar (14,5), 2 smörgåsknivar med silverblad (15) samt syltsked (14).

Smärre bruksslitage.

Utropspris
12 000 SEK