CARTIER, Tank, förgyllt sterlingsilver, sent 1900-tal.

Quartz, beige urtavla, index i form av romerska siffror i svart, urtavla märkt "must de Cartier", 32 x 24 mm, krona med cabochon slipad blå safir. Brunt läderarmband, ej märkt.

Läderarmband med kraftig slitage. Boett samt glas med bruksslitage. Går ej, urverk skadat.

Utropspris
2 000 SEK