SERVISDELAR, porslin, 123+8 st, "Blå eld", Hertha Bengtsson. Rörstrand.

Tallrikar, 15 st, assietter, 29 st, förrättallrikar, 22 st, djupa tallrikar, 20 st, såssnipor, 2 st,
tekoppar med fat, 2 st, kaffekoppar med fat 3 st +6 fat, kaffekoppar med fat +2 fat, gräddkanna, äggkoppar, 5 st, salt och pepparkar, 1+1, serveringsskålar, 3 st,
serveringsskål, 3 st, skål, avlång,
karott med lock, kaffekanna, serveringsskål, 2 st,
serveringsfat, 3 st, stort fat.

Bruksslitage. Nagg, sprickor. Olika tillverknings år.

Utropspris
10 000 SEK