FICKUR OCH UR, dam, 14k guld. Totalvikt ca25g.

Damur med vit urtavla, liten sekundvisare, bakbeott rikt dekorerad med historiscerande mansfigur, innerboett och bygel i metall, diameter 30mm. Damur med guldfärgad urtavla, boett invändigt klädd i metall, diameter 22mm, boett stämplad 14k.

Glas saknas på båda. Litet ur vägt utan urverk. Ej funktionstestade. Slitage. Bucklor.

Utropspris
2 000 SEK