PARTI SILVER, 33 delar, bl a 2 skedar tillverkade 1829. Vikt ca 1000 gram.

En sockerströare, senapssked, 2 matskedar, 9 bordsskedar i olika modeller, 17 kaffeskedar i olika modeller, uppläggningssked samt uppläggningsgaffel. En bägare/krus av mindre modell.

Slitage, anlupet, repor.

Utropspris
5 000 SEK