Collier med pansarlänk, integrerat hänge i form av rosett med två vita stenar, längd 44 cm. Collier, Stigbert, med pansarlänk, korslagda stavar och kvadratisk bergkristall, längd 44,5 cm.
Slitage. Bucklor. Nagg. Lätt missfärgning. Ett lås skadat.