BYRÅ, sengustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt.

Svärtad samt klädd i tyget "Hawaii", Josef Frank för Svenskt Tenn. Tre lådor. Längd 91, djup 46, höjd 79 cm.

Lättare ytslitage. Senare ytbehandling. Ett bakben med lagningar. Nyckel saknas.

Utropspris
5 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

466. Matsilveruppsättning, modell "C", 181 delar, W.A. Bolin, Stockholm 1918-1938. Träschatull medföljer.
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK